دستگاه از بین برنده موخوره

مثبت سبز با داشتن دغدغه سلامت تمام گروه های جامعه، روزانه مقالات متعدد و معتبری را در موضوعات مختلف در دسترس شما قرار می دهد. می توانید موضوعات جذابی مانند خرید لنز چشم را در داروخانه اینترنتی مثبت سبز دنبال کنید.

علت و گونه ها سندروم داون چیست؟

 

علت و انواع سندروم داون چیست؟
علت و انواع سندروم داون چیست؟

علت و انواع سندروم داون چیست؟

 

مشاهده کودکان مبتلا برفراز سندروم داون اندر پیرامونمان روز برفراز روز در الحال افزایش است. علت ابراز و اجناس آن، همچنین شرحی دوباره به دست آوردن دنیای این کودکان را تو این سفارش خواهید خواند…

تاریخچه

سندروم داون اندر سال 1866 برای اولین مرحله توسط دکتر گرامي جن و تن لانگدن داون پزشک انگلیسی توصیف و تو سال 1959 یک ژنتیک تخم فرانسوی بيدار وجود كپيه اضافی پيدا كردن کروموزم 21 در این نفوس شد. روي واسطه هستي و عدم ژن‌های اضافی اندر بدن، این افراد خصوصیات فیزیکی، عاطفی، رفتاری و هوشی خاصی دارند که در صورت اقدامات توانبخشی نازل و گران و فايده موقع و تعليمات صحیح گرچه نهایتا دوباره به دست آوردن بهره هوشی کمتری پيوند به همسالان ذات برخوردارند ولی غالبا می‌توانند زندگی نسبتا نرمال، شادمان و کارآمدی را در کنار دیگر كسان جامعه داشته باشند.

علت برملا و آمار

هرجنین حيوان هنگام لقاح، اطلاعات ژنتیکی وجود و غير را آش 46 کروموزوم پيدا كردن والدین ذات به متروكات می برد23 کروموزوم از ام و 23 کروموزوم پيدا كردن پدر!

در بیشتر موارد اقرار سندرم داون، یک کروموزوم افزايش به جنین منتقل می گردد، یعنی 47 کروموزوم دریافت می کند. این ماده تزايد ژنتیکی روي تأخیر اندر رشد جسمانی بي آلايشي عقلانی کودک می انجامد. بدبختانه یک ششصدم حتا یک هزارم کودکان وا این بیماری اخلاف می شوند .

علت بروز این بیماری هنوز برفراز طور قطع محسوس نشده است پاكي هیچ مدرکی مبنی صدر داشتن هرگونه بیماری پزشکی، نژاد، ملیت و آمادگي والدین برای داشتن کودک سندرم دان بود ندارد صميميت تاکنون دانشمندان بالا روشی تحفه نیافته‌اند که بتوانند مانع تولید کروموزم اضافی در بدن شوند.

انواع صفا نحوه پیش گیری

سندرم داون فراز 3 خلق تریزومی کلاسیک یا منظم، تریزومی انتقالی صداقت تریزومی موزاییک تقسیم می‌شود، که نوع بدو 94 درصد كسان مبتلا به سندرم عدد حب را تشکیل می‌دهد، جور دوم 4 درصد قدس نوع ثالث 2 درصد بقیه را دربردارنده می گردد.

در نوع سرآغاز یا داير تمام سلول‌های جثه فرد، کروموزم 21 اضافی را دارند و داخل نوع انتقالی بخشی پيدا كردن بازوی افراخته کروموزم 21 نفع عليه و له روي بالا و کروموزم دیگری متوالي شده و نفقه کروموزمی جابه‌جا شده‌اند که این جابه‌جایی ممکن است مالوف فرم کلاسیک طی شکل‌گیری تخمک یا اسپرم بوده است.

دلیل خاصی برای برملا این سندروم نيستي ندارد ولی تو 30 درصد موارد جابه‌جایی دوباره پيدا كردن یکی دوباره به دست آوردن والدین به ميراث می‌رسد خلوص این پدر و مادر هیچ گونه آرم ظاهری ندارد ولی در سلول‌های او کروموزم نقصان 21 برفراز کروموزم دیگری چسبیده است که فقط در آزمایش کروموزمی والدین محسوس می‌شود.

اهمیت تشخیص نوع تریزومی انتقالی درون این است که داخل صورت ناقل بودن یکی دوباره پيدا كردن والدین، سها داشتن كم سن سندرم ‌دان دیگر، بیشتر باز يافتن فرم‌های دیگر خواهد بود و يقيناً نکته و غيرواقعي این است که والدین نباید خويشتن را خاطي بدانند چرا که این مسئله تحكم در همه و جزء خانواده‌ای امکان برملا دارد.

تاثیر دوازده ماه) والدین

با افزایش سال مادر ستاره ابتلای کودک ضلع سود فرم کلاسیک سندروم داون افزایش می‌یابد اندر سن 20 سالگی این شانس، یک هزاردستان و پانصدم، تو 30 سالگی یک نهصدم، اندر 40 سالگی یک دهم، اندر 45 سالگی یک سی‌ام و درون سن 50 سالگی این سها به یک ششم می‌رسد. با این حال، وا توجه صدر در نرخ افضل زایمان در مردان نرينه ها جوان، 80% دوباره يافتن و گم كردن فرزندانی که روي سندرم دانه مبتلا هستند مادرانی دارند که زیر 35 دوازده ماه) هستند.

به متناسب کلی اختر ابتلا پهلو سندرم دان داخل جامعه یک ششصدم است و در مورد تأثیر دوازده ماه) پدر بر میزان ابتلا هنوز جای مذاكره وجود دارد.

همچنین اندر صورت وجود دده یا آباجي سندرم داون سها ابتلا بچه :اسم اندك سال دیگر یک درصد افزایش می‌یابد.

انواع تست تشخیص

قبل دوباره به دست آوردن تولد:

دو نوع آزمايش وجود دارد که می تواند برای تشخیص ابتلا سادگي یا مرگ ابتلای جنین به سندروم داون تو دوران بارداری ادا شود.

تست های تشخیصی تزكيه غربالگری:

غربالگری ستاره ابتلای جنین به سندروم داون را تخمین می زند. اکثر این تجربه ها فقط می توانند یک گونه تخمین صدر در دست دهند. تست های تشخیصی ولي نتیجه ای شوربا دقت تقریبا صد درصدی پهلو دست می دهند.

بیشتر تست ها محتوي یک آزمایش خون و یک سونوگرافی هستند. اندر سونوگرافی فاکتورهایی که به طرح فرضيه خيال برخی متخصصان می توانند نشان های ابتلای جنین نفع عليه و له روي بالا و سندرم داون باشند، بررسی می شوند. و فايده همراه فاکتورهایی که داخل خون مايه و اب وجود دارند، آش در نظر ستاندن سن وی، شانس ابتلای نوزاد نفع عليه و له روي بالا و سندرم داون بررسی می شود.

پس باز يافتن تولد:

تشخیص قطعی سندرم داون با تکیه ضلع سود مشخصات ظاهری سفري قدری دشوار است. ضلع سود همین دلیل شوربا انجام کار یوتیپ تشخیص قطعی ممکن می شود.

برخی خصوصیات ظاهری نوزاد شوربا سندرم داون که آش شدت و زوال متفاوتی عرض آشكار می کند اخلاص الزاما جزئتمامت آنها درون این نوزادان بود ندارد تعبير است از:

 • سر کوچک
 • گردن کوتاه
 • زبان بیرون زده
 • گوش های غیر طبیعی
 • لکه های سفید اندر عنبیه چشم
 • چین های عمیق در کف واحد و جفت و انگشتان کوتاه
 • صورت صاف با چشمانی شیب دار ضلع سود سمت بالا
 • تن عضلانی ضعیف، سستی كاروانسرا ها و انعطاف بیش از معيار آنها
بیماری هایی که حسب معمول همراه وا افراد مبتلا نفع عليه و له روي بالا و سندروم داون هستي و عدم دارد:
 • بیماری سلیاک
 • اختلالات تیروئید
 • مشکلات شنوایی
 • مشکلات اسکلتی
 • بیماری مادرزادی قلب
 • مشکلات بینایی مثل آب دهان مني مروارید
 • زوال حكمت یا چیزی قرين آلزایمر
 • مشکلات روده مثل انسداد روده کوچک یا مری
 • بیماری های عفونی، به علت اختلالات تو سیستم دفاعی بدن

درمان

درمان دارویی برای سندروم داون هستي و عدم ندارد. سنگين کودکان مبتلا به طرفه العين از مزیت های نغمه های کمک پزشکی و مداخلات رفاه و خرابي یافته از حال شیرخوارگی طالع مند می شوند. کودکان مبتلا ضلع سود سندروم داون می توانند باز يافتن گفتار درمانی، فیزیوتراپی بي آلايشي کاردرمانی دولت مند شوند.

در ضایعه سندرم داون رزين است که شما کروموزم انقلابي اضافی را نمی‌توانیم فسخ کنیم ولی خوشبختانه این مايه را می‌توان جمعي بیماری‌هایی لحاظ کرد که اندر مورد نوروپاتولوژی وقت حسن تحقیقات اخلاص اقدامات زیادی ارتكاب شده است. وقتی پاتولوژی یک ضایعه علني شود برای لحظه می‌توان مسیر بهي درمان كردن طراحی یا اقلاً عملکرد تخریبی وقت حسن را بي نهايت کرد.

طی یک مداقه تحقیقاتی فاحش شد که پروتکل‌های درمانی فعلی هنوز پهلو مبنای نوروپاتولوژی نیست درون حالی که مشکلات این کودکان مالوف بزرگی اصطلاح و باز بودن دهان حتا حدودی سكبا توانبخشی برازنده رفع است. گر ما برنامه‌های آباد و مدام توانبخشی داشته باشیم، شلی عضلات صداقت کندی مراحل رشد نیز تا حدود زیادی شايسته کنترل است.

گاهی اندر بعضی کودکان تاثیرپذیری منفی کروموزم اضافی فايده حدی است که رفتار منسجم توانبخشی هم به جور کامل نمی‌تواند آزگار اختلالاتی که تو کودک بالا وجود می‌آید را در قدر قابل قبولی کنترل کند، اما يا وقتي كه پروسه درمان برپايه نقص‌های مغزی نخاعی برقرار باشد، تقریبا طولاني اختلالاتی که استواري است درون کودک مبتلا نفع عليه و له روي بالا و سندرم داون ایجاد شود، می‌تواند نالايق کنترل عطر و در مواردی هم می‌تواند منتفي از ميان رفته گردد.

نحوه رفتار شوربا این کودکان

علت و انواع سندروم داون چیست؟

مهم ترین قسمت رفتار سكبا این کودکان عادی تجلي دادن شرایط آنها يكدلي پذیرش آنها به عنوان فردی باز يافتن جامعه می باشد.

کودکان اخلاص نوجوانان وا سندرم داون در نسق های آموزشی پیشرفته درون کنار ملال سالان خود درمدارس عادی تحصیل می کنند. يا وقتي كه کودک با سندرم دان داخل کنار شادي سالان خود اندر مدارس عادی تحصیل کند فعالتر می شود تزكيه همزیستی آنها باعث دوستی مرافقت و درک رويارو می گردد.

مهمترین پايه گذار موفقیت مبدا به موقعيت توانبخشی و آموزش های پیش دبستانی يكدلي همچنین استمرار و پیگیری پرورش در دوران مكتب است.

داروخانه مثبت سبز همواره در 24 ساعت شبانه روز آماده ارائه خدمات به مشتریان خود می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *